Novinky

Blog Power collagen

tomas

Blog Power collagen

Power Collagen je primárne zameraný na zlepšenie stavu kĺbov, regeneráciu chrupaviek a spevnenie kostí. Dokázali sme však vytvoriť zmes účinných látok, tak aby zároveň znižoval oxidačný stres, zlepšil zdravie vašich svalov a podporil váš imunitný systém. Vitamín C zároveň prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky, kostí, chrupaviek a zubov. 

K správnemu fungovaniu imunitného systému prispievajú aj Kyselina listová (vitamín B9), vitamín B6, vitamín D3 a Zinok. Vitamín E je silný antioxidant a spolu vitamínom B2 i zinkom prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Horčík a vitamín D3 prispievajú aj k správnemu fungovaniu svalov. V POWER Collagen nájdete všetky tieto zložky v potrebných množstvách a kombináciách s dôrazom na ich synergický efekt pri pôsobení v ľudskom organizme. Jednotlivé účinné látky sa vzájomne dopĺňajú, podporujú svoj účinok, zlepšujú svoju vstrebateľnosť a biologickú dostupnosť tak, aby mohli v maximálnej miere rozvíjať svoj potenciál. 

Pri pravidelnom užívaní vaše telo pocíti pozitívny vplyv tejto kombinácie už po niekoľkých týždňochzdravé kĺby, obnovené chrupavky a pevné kosti sa prejavia ústupom bolesti kĺbov, zlepšenou pohyblivosťou, zvýšenou telesnou silou a dlhšou výdržou pri fyzicky náročných aktivitách. Tieto účinky uvítajú nie len športovci a fyzicky pracujúci, ale aj ľudia s nadváhou, zotavujúci sa z úrazov pohybového aparátu, seniori a ľudia so sedavým zamestnaním. Zároveň podporíte správne fungovanie svalov, zredukujete pocit únavy, dodáte si energiu, podporíte stav svojej psychiky i funkciu imunitného systému. 

Prečo je hydrolyzovaný kolagén základnou zložkou POWER Collagen?

Kolagén je vo vode nerozpustná bielkovina. Skladá sa približne z 20 druhov základných aminokyselín. Je základnou stavebnou hmotou podporných tkanív a hlavnou organickou zložkou podporného systému – chrupaviek a kostí, kože, šliach a väzív. Je hlavným pilierom spojivového tkaniva a najdôležitejšou bielkovinou ľudského tela. Tvorí 1/3 všetkých bielkovín. Kolagén môže vzniknúť výlučne v metabolických (anabolických) procesoch systému stavovcov. Kolagénový hydrolyzát (bioaktívny kolagén) obsahujúci vo vode rozpustné kolagénne peptidy, ktoré sú vstrebávané, krvou a lymfou transportované a využívané k výžive kolagénnych spojivových tkanív. 

Hydrolyzovaný kolagén sa vyrába enzymatickou hydrolýzou kolagénu, tzv. „studenou“ technológiou. Kolagén nie je trvalý. V tele stále prebieha jeho permanentná výmena. Zaniká a súčasne sa obnovuje a je udržiavaný chondrocytmi, fibroblastami, keratinocytmi (jednoduché formy kolagénu). Od 25. – 30. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Nedostatok kolagénu dôsledkom jeho prirodzeného úbytku vekom vedie v prvom rade k zhoršeniu stavu kostí a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov, znížením trenia vo vnútri kĺbov až rôznymi degeneráciami chrupaviek

Účinky hydrolyzovaného kolagénu:

 • zmierňuje bolesti kostí a kĺbov pri artritíde i reumatizme
 • regeneruje chrupavky v kĺboch pri artróze, artritíde a osteoartritíde
 • spomaľuje rednutie kostí pri osteoporóze
 • urýchľuje hojenie po zlomeninách, pôrode či chirurgických zákrokoch
 • zlepšuje hojenie pokožky pri poraneniach a popáleninách 
 • pomáha proti paradentóze
 • zmierňuje bolesti chrbtice a ischias (zápal sedacieho nervu)
 • výrazne spomaľuje starnutie pokožky a zvyšuje jej elasticitu, čo je dobré najmä na pleť
 • vyhladí drobné vrásky a zosvetlí pigmentové škvrny
 • pôsobí ako účinná doplnková terapia pri liečbe celulitídy
 • účinkuje proti rozšíreným cievkam a striám 
 • regeneruje nechty a vlasy, čiže má aj anti-age efekt a pomáha na rast vlasov
 • obsahuje glycín, ktorý je dôležitý pre zdravý rast svalov
 • pomáha vo väčšine prípadov akné
 • lieči povrchové aj vnútorné kŕčové žily
 • zmäkčuje okraje starých jaziev
 • vyhladzuje čerstvé jazvy, takže je dôležitý napríklad aj na tvár po rôznych úrazoch alebo chorobách, napríklad po akné alebo psoriáze
 • pomáha s liečbou kožných alergických reakcií
 • pomáha pri zápaloch pokožky
 • doplnkovo pri nervových bolestiach a chronickom zápale kostí, rekonvalescencia je efektívnejšia
 • pomáha s prevenciou rakoviny kože
 • aminokyselina glycín, ktorá sa nachádza v kolagéne vo vysokej koncentrácii vplýva na lepšiu kvalitu spánku a pôsobí proti úzkosti
 • podporuje hormonálnu rovnováhu – kolagén pomáha vyrovnávať inzulín, kortizol, estrogén, testosterón, DHEA (prasterón), melatonín, progesterón a ľudský rastový hormón
 • pozitívne vplýva na zdravé zuby a ďasná
 • kolagén zlepšuje trávenie a pomáha pri odstraňovaní „syndrómu deravého čreva“ – spevňuje črevnú stenu a regeneruje črevné klky
 • znižuje riziko aterosklerózy – zlepšuje pružnosť ciev, hlavnou zložkou štruktúry cievnej steny  je kolagén
 • užívanie kolagénu zlepšuje náš metabolizmus a zároveň znižuje chuť do jedla. Zvýšenie metabolizmu nastáva vďaka aminokyseline glycín, ktorá prináša krvný cukor do tkaniva a naopak zvyšuje energiu. Užívanie kolagénu navodzuje pocit zasýtenia, najmä ak sa užíva nalačno.

Prečo je  v POWER Collagen hydrolyzovaný hovädzí kolagén?

Kolagénu je popísaných 27 typov (niektorí odborníci hovoria o 70-90 typoch!), z pohľadu užívania výživových doplnkov je potrebné rozlišovať nasledujúce:

Kolagén typ I. je najrozšírenejší v našom tele. Je prítomný napríklad v šľachách, kostiach, zuboch, koži a vlasoch. Predstavuje 90 % kolagénu v organizme. Tento typ kolagénu má širokospektrálne využitie, napríklad pri výrobe potravinových doplnkov vyživujúcich kostné tkanivo, kĺby, kožu, vlasy, nechty. Ale aj vo výrobe kozmetických prípravkov. Stimuluje produkciu nášho vlastného kolagénu a zároveň tvorí východiskovú súčasť pre jeho syntézu.

Kolagén typ II. sa nachádza v chrupavkách. Často je využívaný v tkanivovom inžinierstve, najmä preto, že slúži ako „pletivo“, na ktorom sa uchytávajú a správne rozmiestňujú chondrocyty -chrupavkové bunky. Jeho konzumácia je vhodná pri regenerácii kĺbov a chrupaviek.

Kolagén typ III. sa v tele nachádza v menšom množstve a mladšom veku človeka. Z hľadiska funkcie je v podstate identický s typom I.

Hydrolyzovaný hovädzí kolagén je zmes kolagénov I. a II. (čiastočne aj III.) v pomere podobnom ako v ľudskom tele. Okrem pôsobenia a účinku kolagénu I. prináša aj významnú regeneračnú schopnosť pre chrupavky. POWER Collagen je zameraný na zlepšenie stavu kostí, kĺbov a chrupaviek – preto je jeho základnou zložkou hydrolyzovaný hovädzí kolagén. Denná odporúčaná dávka POWER Collagen je vyššia ako pri BEAUTY Collagen (rybí kolagén obsahuje výlučne kolagén I. typu), aby sa zabezpečil dostatočný prísun kolagénu II. typu pre zdravé chrupavky v správnom množstve a pomere k ostatným synergicky pôsobiacim účinným látka v produkte.

Čo spôsobuje nedostatok kolagénu? 

Nedostatok kolagénu má na svedomí aj vznik prvých problémov s kĺbami – „vŕzgajú“, praská v nich, začínajú bolieť pri väčšej záťaži, strácajú svoju doterajšiu pohyblivosť. Kosti sú slabšie, dostavujú sa prvé príznaky osteoporózy. Pokožka je suchá, vlasy strácajú lesk a vitalitu, nechty sa lámu – začína proces starnutia. Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivých kĺbov, zdravých a silných kostí, pružnej pokožky bez vrások a kvalitných vlasov je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. Význam užívania hydrolyzovaného kolagénu v mladšom veku rastie najmä u športovcov a iných fyzicky aktívnych ľudí, ktorých pohybový aparát je pravidelným tréningom, fyzickou prácou alebo nadváhou viac zaťažovaný. Kolagénový hydrolyzát (bioaktívny kolagén) v POWER Collagen obsahuje vo vode rozpustné kolagénové peptidy, ktoré sú vstrebávané v tráviacej sústave, transportované krvou a lymfou a nakoniec využívané k výžive kolagénových spojivových tkanív (koža, šľachy, kĺby, väzivo a pod.). Stimuluje produkciu vášho vlastného kolagénu a zároveň tvorí východiskovú súčasť pre jeho syntézu.

Zinok, Vitamín C, D3

tomas

Zinok, Vitamín C, D3

Kombinácia týchto dvoch vitamínov a stopového prvku –  ZINOK, VITAMÍN C + D3 – sa vo viacerých vedeckých článkoch spomína v súvislosti s výrazným posilnením imunitného systému. 

Prečo je tomu tak? Poďme sa pozrieť na jednotlivé zložky tejto kombinácie vitamínov. 

Zinok

Zinok, okrem  toho, že prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov, nechtov a pokožky, má obrovskú zásluhu na zvýšení obranyschopnosti tela. Jeho dostatočný príjem predstavuje výraznú podporu imunity nášho organizmu. Okrem toho ovplyvňuje viacero aspektov imunitného systému a je rozhodujúci pre normálny vývoj a funkciu buniek imunitného systému. 

Zinok je nepostrádateľný pre nespočetné telesné funkcie a hrá významnú úlohu pri chorobných zmenách pokožky, pri poruchách funkcie obličiek a pečene a pri oslabení imunity.

Zaujímavosťou je, že zinok má najvyššiu koncentráciu v hormóne inzulín (tvorí jadro inzulínovej molekuly) a významne rozhoduje o regulovaní metabolizmu cukrov. Vo vysokej koncentrácii sa nachádza aj v očných tkanivách – spolupodieľa sa na prenose fotochemických reakcií do nervového systému, preto pri jeho zníženej hladine môže dôjsť k poruchám zraku. Prispieva k normálnemu metabolizmu nielen sacharidov, ale i makroživín, mastných kyselín, bielkovín , tukov,  vitamínu A, DNA. Pomáha udržiavať zdravé kosti, vlasy, nechty, pokožku, už spomínaný zrak. Zinok, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, normálnej hladiny testosterónu v krvi. Je to kľúčový minerál pre rast, fyzický výkon, plodnosť. Kladne pôsobí na počatie, normálny priebeh v tehotnosti, vývoj plodu, detí a dospievajúcich. Priaznivo pôsobí na nervovú činnosť – upokojuje nervový systém a duševný stav ľudí.  Spolu s vitamínom B6 znižuje hladinu histamínu. 

Pri rakovine sa vylučuje mnohonásobne väčšie množstvo zinku, a preto by sa mal v dostatočnom množstve dopĺňať. Denná potreba zinku u dospelého človeka je asi 15 mg a nie vždy sa dá získať obvyklou stravou. 

Nedostatok zinku postihuje približne jednu tretinu populácie na celom svete a preto sa považuje za globálny problém výživy, ktorý postihuje skupiny obyvateľstva vo vyspelých aj rozvojových krajinách. Podľa správy WHO (Svetová Zdravotnícka Organizácia) je nedostatok zinku zodpovedný za ~ 1,4% (0,8 milióna) úmrtí ročne a 2,9%. Považuje sa tiež za jednu z hlavných príčin chorobnosti v rozvojových krajinách a odhaduje sa, že v týchto krajinách ročne zomrie 0,5 milióna žien a detí v dôsledku nedostatku zinku. Celosvetovo sa asi 16% infekcií dolných dýchacích ciest vyskytuje v dôsledku nedostatku zinku, čo naznačuje možnú súvislosť medzi týmto výživovým nedostatkom a zvýšeným rizikom infekcie SARS-CoV-2 a progresiou závažnej choroby.

Vitamín C 

Spomedzi vitamínov asi najviac skloňovaný je vitamín C, ľudovo céčko, o ktorého účinkoch sa veľa píše aj hovorí. Je to jeden z najpotrebnejších vitamínov nášho tela vôbec. Z hľadiska imunity je nepostrádateľným predpokladom optimálnej funkcie nášho imunitného systému. Účinky tejto mikroživiny sa mnohorako prejavujú v celom tele. Udržuje výkonnosť mozgu a dodáva dobrú náladu. Je silným antioxidantom, zabraňuje zápalom, zabezpečuje napätosť pokožky a silu svalov. Stimuluje tvorbu väziva, kostí a zubov a spolupôsobí pri budovaní chrupaviek a šliach a zlepšuje hojenie rán. Vyzbrojuje telové bunky proti vírusom a baktériám a chráni organizmus pred prechladnutím.  

Okrem iného, vitamín C umožňuje príjem železa z potravy, odbúrava ťažké kovy z nášho tela a zabezpečuje celkovú detoxikáciu. Ochraňuje orgány a tkanivá, predovšetkým však centrálny  nervový systém, pred ničivými účinkami voľných radikálov, a tým brzdí aj starnutie. Je dôležitý pri látkovej premene uhľovodíkov a tukov a podieľa sa syntéze hormónov aj na tvorbe červených krviniek. Je potrebný na budovanie neurotransmiterov a je dôležitý pre syntézu kolagénu. Vitamín C by sme mohli označiť ako spevňujúce obloženie cievnych stien . Zvyšuje odolnosť voči stresu a pomáha regulovať poruchy látkovej premeny pri cukrovke.

Okrem toho vitamín C zlepšuje bunkové dýchanie. Ak sa telu dodáva dostatok vitamínu C, až o 98 % sa tým potláča tvorba nitrozamínov v žalúdku, látok, ktoré môžu viesť k vzniku rakoviny. 

Vitamín C je známy aj ako lapač radikálov, nielenže redukuje voľné radikály, ale regeneruje aj zoxidovaný vitamín E.  

Denná dávka by mala byť minimálne 200 – 300 mg, pri záťaži viac.

VITAMÍN D

Vitamín D, ktorý sa v poslednej dobe tak často skloňuje medzi populáciou, je označovaný  aj ako slnečný vitamín. Základnou funkciou vitamínu D je regulácia hladiny vápnika a fosforu v krvi, čím napomáha stavbe kostí a zubov a pôsobí proti osteomalácii a osteoporóze. Je dôležitý pre tvorbu hormónov, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, znižuje citlivosť na bolesť, podieľa sa na detoxikácii organizmu, tým, že podporuje vylučovanie toxických látok z tela.

Jeho nedostatok sa spája s pocitom únavy, skleslosti, človek je bez nálady. Nízka hladina sa potom odrazí aj na zníženej obranyschopnosti. Na otázku, akú dávku by sme denne mali užívať, odpovedala: „Pre aktiváciu imunitného systému odborníci radia užívať denne 2000 IU vitamínu D3. Vyššie dávky už treba konzultovať s lekárom.“  Pre aktiváciu imunitného systému odborníci radia užívať denne 2000 IU vitamínu D3. 

Vitamín D je z evolučného hľadiska jedným z najstarších hormónov a je rozhodujúci pre naše zdravie. Prakticky každá bunka v tele má receptor pre vitamín D. Zohráva dôležitú úlohu v kalciovo-fosfátovom metabolizme – prispieva k prirodzenému vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Hrá zásadnú rolu v rozvoji a údržbe kostného tkaniva, v udržaní prirodzenej činnosti svalov. Podieľa sa na procese delenia buniek. Prispieva k normálnej funkcii  imunitného systému, známy je jeho vplyv na ochranu pred srdcovými a onkologickými ochoreniami. Najdôležitejšie kalciferoly: ergokalciferol (vitamín D2) z rastlín a cholekalciferol (vitamín D3) pôvodom zo zvierat sú produkované účinkom ultrafialového žiarenia v koži z prekurzorov. vitamín D3 je bioaktívnejší ako typ D2. 

Viaceré štúdie naznačujú, že ľudia s nízkou hladinou vitamínu D sú vystavení vyššiemu riziku rakoviny, srdcových chorôb, horších infekcií COVID-19 a iných chorôb. Pri nedostatku vitamínu D teda pľúca strácajú epiteliálnu integritu, čím sa stávajú náchylnejšími na zápalové procesy a patológie, akými sú astma, chronická pneumónia a rakovina. 

Okrem svojej úlohy v bunkovej a humorálnej imunite hrá vitamín D, podobne ako zinok a vitamín C, dôležitú úlohu pri vytváraní a udržiavaní epiteliálnych a endotelových bariér vrátane pľúcneho tkaniva. Ich úloha je ale v rámci posilnenia imunity kľúčová. 

Náš imunitný systém je navrhnutý tak, aby zdolal čokoľvek, ale za predpokladu, že má k dispozícii všetky živiny, ktoré jeho činnosť podporujú. Preto dopĺňanie vitamínov, je v období vyššieho výskytu infekčných ochorení nepostrádateľné. 

Beauty Collagen

kevin

Beauty Collagen

Všimli ste si na tvári prvé vrásky alebo máte pocit, že tie staršie sa prehĺbili a zvýraznili? Chýba vám kolagén. Kolagén pre pleť a pokožku funguje ako opora aj ako jej výplň. Spevňuje jej hlboké vrstvy a tým ju vypína – redukuje tvorbu nových vrások a zjemňuje staré vrásky a strie, takže sú menej viditeľné. Užívanie BEAUTY Collagen dodáva vášmu telu bioaktívnu formu kolagénu a zároveň prispieva k zvýšeniu syntézy vášho vlastného kolagénu v metabolických procesoch tela. Prejaví sa to zvýšením pevnosti a elasticity pokožky. Vaša pleť bude jemnejšia a získa mladistvý výzor. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky. Zinok a komplex vitamínov (D3, B2, B3) prispievajú k udržaniu zdravej pokožky. Preto sú v BEAUTY Collagen obsiahnuté v dostatočnom množstve.

WERBEA BEAUTY Collagen je ideálnou kombináciou 6 účinných látok,  komplexu vitamínov (B2, B3, B6, B7, B9, D3, E), zinku a selénu s dôrazom na ich synergický efekt pri pôsobení v ľudskom organizme. Jednotlivé účinné látky sa vzájomne dopĺňajú, podporujú svoj účinok, zlepšujú svoju vstrebateľnosť a biologickú dostupnosť tak, aby mohli v maximálnej miere rozvinúť svoj potenciál. Pri pravidelnom užívaní vaše telo pocíti pozitívny vplyv tejto kombinácie už po niekoľkých týždňoch – krása a zdravie vašej pleti, vlasov i nechtov začne prúdiť z vnútra a prejaví sa navonok. Zároveň doplníte do tela antioxidanty, zredukujete pocit únavy, dodáte si energiu, podporíte stav svojej psychiky i funkciu imunitného systému. 

 Beauty Collagen Účinky:

 • Redukcia vrások – Kolagén pre pleť a pokožku funguje ako opora aj ako jej výplň. Spevňuje jej hlboké vrstvy a tým ju vypína – redukuje tvorbu nových vrások a zjemňuje staré vrásky a strie, takže sú menej viditeľné. Užívanie BEAUTY Collagen dodáva vášmu telu bioaktívnu formu kolagénu a zároveň prispieva k zvýšeniu syntézy vášho vlastného kolagénu v metabolických procesoch tela. Prejaví sa to zvýšením pevnosti a elasticity pokožky. Vaša pleť bude jemnejšia a získa mladistvý výzor. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky. Zinok a komplex vitamínov (D3, B2, B3) prispievajú k udržaniu zdravej pokožky. Preto sú v BEAUTY Collagen obsiahnuté v dostatočnom množstve.
 • Hydratácia pleti – Kyselina hyalurónová sa prirodzene nachádza v koži. Je schopná zadržiavať vodu, vďaka tejto vlastnosti hydratuje pokožku, spomaľuje starnutie kože a pomáha vyhladzovať vrásky. Synergický efekt hydrolyzovaného kolagénu prispieva k hydratácii kože, chráni pokožku pred nadmerným vysušovaním vplyvom slnečného žiarenia a zvyšuje ochranu pred UVA a UVB žiarením. Vaša pleť bude menej suchá, dostatočne hydratovaná, hladká, omladená a prirodzene napnutá.
 • Zlepšenie kvality vlasov a nechtov – Minerálne látky zinok a selén prispievajú k udržaniu zdravých vlasov a nechtov. Biotín (vitamín B7) prispieva k udržaniu zdravých vlasov. Kombinácia s hydrolyzovaným rybím kolagénom napomáha k pevnejším, pružnejším a lesklejším vlasom. Vaše vlasy budú mať menší sklon šedivieť, padať a lámať sa. Zrýchli sa rast vlasov a je možné, že dôjde aj k prírastku nových vlasov. Vaše nechty budú pevnejšie, zredukuje sa ich lámavosť a štiepenie. Vlasy i nechty budú zdravšie a kvalitnejšie.
 • Zníženie oxidačného stresu a podpora imunitného systému – Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky, kostí, chrupaviek a zubov. Zároveň prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom. K správnemu fungovaniu imunitného systému prispievajú aj– Kyselina listová (vitamín B9), vitamín B6, vitamín D3, Zinok, Selén. Vitamín E, Koenzým Q10 a výťažok zo zeleného čaju patria do skupiny antioxidantov a prospievajú k udržaniu mladistvého vzhľadu pokožky, chránia bunky pred oxidačným stresom. K ochrane buniek pred oxidačným stresom prispievajú aj – vitamín B2, Zinok a Selén. V BEAUTY Collagen nájdete všetky tieto zložky v potrebných množstvách a kombináciách. 
 • Zníženie únavy, dodanie energie a zlepšenie stavu psychiky – Premyslená kombinácia účinku komplexu vitamínov v BEAUTY Collagen prispieva k:
 • zníženiu vyčerpania a únavy – vitamíny B9, B7, B6, C, B3, B2
 • správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie – vitamíny B7, B6, B3, B2
 • správnej funkcii psychiky – vitamíny B9, B7, B6, B3
 • správnemu fungovaniu nervového systému – vitamíny B7, B6, B3, B2

Prečo práve Kolagén od Werbea?

Základnou zložkou nášho BEAUTY Collagen je klinicky testovaný, hydrolyzovaný rybí kolagén prémiovej kvality, vyrobený vo Francúzku enzymatickou hydrolýzou (tkzv. metóda „za studena“), aby sa v čo najväčšej miere zachovali jeho biologické vlastnosti a využiteľnosť v biochemických procesoch vášho organizmu. Vzniknutá štruktúra kolagénu v podobe trojitej špirály je identická s tou, ktorú syntetizuje vaše telo. 

Kolagén (skladá sa približne z 20 druhov základných aminokyselín) je základnou stavebnou hmotou podporných tkanív a hlavnou organickou zložkou podporného systému – chrupaviek a kostí, kože, šliach a väzív. Je hlavným pilierom spojivového tkaniva a najdôležitejšou bielkovinou ľudského tela. Tvorí 1/3 všetkých bielkovín v tele. Kolagén nie je trvalý. V tele neustále prebieha jeho permanentná výmena. Zaniká a súčasne sa obnovuje – je udržiavaný chondrocytmi, fibroblastami, keratinocytmi (jednoduché formy kolagénu).

Od 25-30. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už tvorí len 1/3 -1/2. Nedostatok kolagénu dôsledkom jeho prirodzeného úbytku vekom, vedie v prvom rade k zhoršeniu stavu kostí a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov, znížením trenia vo vnútri kĺbov až rôznymi degeneráciami chrupaviek. Nedostatok kolagénu má na svedomí aj vznik prvých vrások či celulitídy. Pokožka je suchá, vlasy strácajú lesk a vitalitu, nechty sa lámu – začína proces starnutia. Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivých kĺbov, pružnej pokožky bez vrások a kvalitných vlasov je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. Význam užívania hydrolyzovaného kolagénu v mladšom veku rastie najmä u športovcov a iných fyzicky aktívnych ľudí, ktorých pohybový aparát je pravidelným tréningom, fyzickou prácou alebo nadváhou viac zaťažovaný.

Kolagénový hydrolyzát (bioaktívny kolagén) v BEAUTY Collagen obsahuje vo vode rozpustné kolagénové peptidy, ktoré sú vstrebávané v tráviacej sústave, transportované krvou a lymfou a nakoniec využívané k výžive kolagénových spojivových tkanív (koža, šľachy, väzivo a pod.). Stimuluje produkciu vášho vlastného kolagénu a zároveň tvorí východiskovú súčasť pre jeho syntézu