FAQ

Je pravda, že kolagén môže byť škodlivý pre ľudské telo?

Tvrdenie, že je kolagén škodlivý pre ľudské telo vychádza z faktu, že molekula kolagénu je príliš veľká na to, aby sa mohla vstrebať cez črevnú stenu do krvného obehu, rozdistribuovať po tele a ďalej využívať. Veľkosť molekúl kolagénu je okolo 300 tisíc daltonov, zatiaľ čo hranica priepustnosti cez črevnú stenu je okolo 15 – 20 tisíc daltonov. Z toho dôvodu sa vo Werbea kolagénoch využíva hydrolyzovaný kolagén, konkrétne enzymatický, ktorý je ,,predštiepený“ a vplyvom kyselín a tráviacich enzýmov sa v tráviacej sústave rozloží na aminokyseliny a na krátke peptidové reťazce s veľkosťou 2000 – 5000 daltonov. Tieto molekuly sa dokážu jednoducho z čreva vstrebať do krvného obehu.

V prípade, že by sme denne konzumovali cca 10 gramov natívneho nehydrolyzovaného kolagénu, telo si ho kvôli veľkosti molekúl nedokáže dostatočne rozložiť, čo by mohlo viesť k problémom s trávením, zápcham, k zlému vyprázdňovaniu, dlhodobo tiež k problémom s obličkami, pečeňou, či žalúdkom. Nastalo by viazanie živín a patogénov na zložité chuchvalce vlákien v čreve a nadmerné zapájanie imunitnej sústavy v snahe riešiť tento hypotetický problém.

VER: Hydrolyzovaný kolagén sa v tráviacej sústave rozloží na aminokyseliny, z ktorých je tvorený. Tie sa vstrebávajú ľahko a naše telo si z nich zloží vlastný kolagén. Nevyhnutá je tiež prítomnosť ďalších stavebných látok – hlavne vitamínu C.

Má zmysel konzumovať kolagén, ktorý nie je ľudský?

Rybí, či hovädzí kolagén má inú štruktúru ako ľudský, no je tvorený z rovnakých aminokyselín, na ktoré sa v tele rozkladá a to si ho ďalej syntetizuje na svoj vlastný kolagén.  Telu v podstate dodávame stavebné látky v podobe kvalitného enzymaticky hydrolyzovaného kolagénu a o všetko ostatné sa postarajú biochemické procesy v našom tele.

Obsahujú produkty Werbea stopy laktózy a lepku? Môžu ich užívať aj ľudia s celiakiou alebo intoleranciou či alergiou na laktózu?

Zloženie kolagénov je bez lepku aj bez laktózy, čo znamená, že sú vhodné aj pre ľudí s alergiou na lepok a laktózu.

Obsahujú produkty Werbea živočíšne zložky, alebo sú vhodné aj pre vegánov?

Kolagény Werbea sú živočíšneho pôvodu a teda nespĺňajú parametre vegánskeho produktu. Na doplnenie kolagénu je potrebné siahnuť po iných zdrojoch. Produkty MCT Oil+ a High Power AMINO ale živočíšne zložky neobsahujú a sú vhodné aj pre vegánov.

Je vhodné užívať kolagén počas tehotenstva a neskôr v období dojčenia?

Obdobie tehotenstva a aj dojčenia je na užívanie kolagénov Werbea vhodné. V tehotenstve sa však od 35. týždňa neodporúča užívať horčík, ktorý sa v POWER collagene nachádza. V tomto období je vhodné užívať len  BEAUTY collagen, ktorý horčík neobsahuje.

Môže sa užívať POWER alebo BEAUTY collagen aj 2x denne pre rýchlejší účinok?

Denné dávky uvedené na oboch produktoch sú navrhnuté tak, aby telo absorbovalo maximálne možné množstvo v nich obsiahnutých účinných látok. Pridávať dávky teda význam nemá. V tomto prípade naozaj funguje trpezlivosť a pravidelné užívanie. Najlepšie výsledky sa prejavia po 3-4 mesačnom nepretržitom užívaní. Je však možné rozdeliť dennú dávku na dve polovice, čo môže byť u niekoho z hľadiska vstrebateľnosti vhodnejšie.

Môže kolagén Werbea užívať 16 – ročná dcéra? Ak áno, aké dávkovanie zvoliť?

Užívanie kolagénu u detí závisí od hmotnosti. Pokiaľ má dcéra nad 40-45 kg, môže užívať plnú odporúčanú dávku.

Je pravda, že po 3- mesačnom užívaní kolagénu je potrebné dať telu pauzu, aby sa nezaťažovali obličky?

V prípade, že sú obličky zdravotne v poriadku, žiaden negatívny vplyv na nich užívanie kolagénu mať nebude. Práve naopak - nedostatok kolagénu poškodzuje cievy a teda aj funkčnosť obličiek. Po 3 mesiacoch sa však odporúča na nasledujúce 1 – 2 mesiace zníženie dávky na polovicu. Telo bude donútené si vyrábať vlastný kolagén a ,,nezlenivie“.  Vhodnou alternatívou je tiež striedanie kolagénov BEAUTY a POWER bez znižovania dávky.

Môže kolagén, ktorý obsahuje nejakú príchuť, znižovať účinnosť?

Nie je dokázané, že ochutenie kolagénu znižuje vstrebávanie, prípadne, že kolagény bez príchute sa vstrebávajú lepšie. Kolagény Werbea sú komplexným kolagénovým nápojom s mnohými účinnými látkami a navyše chutia výborne.

Je vhodné kombinovať POWER collagen s inou kĺbovou výživou v prípade natrhnutých väzov?

V prípade, že je kĺb a chrupavka zvnútra v poriadku, v POWER collagene pomáha hlavne zložka MSM (Metylsulfonylmetán) ako protizápalové činidlo. Z hľadiska typu kolagénu je možné na šľachy a väzy užívať aj BEAUTY collagen. Ďalšia kĺbová výživa nie je nutná.

Môže kolagén užívať aj diabetik typu 1?

Werbea kolagény sú vhodné aj pre diabetikov – ako DM1, tak aj DM2.

Môže produkty Werbea brať žena, ktorá má umelú srdcovú chlopňu a užíva lieky na riedenie krvi?

Pri srdcovo – cievnych ochoreniach nie sú známe žiadne kontraindikácie. Práve naopak – aj štruktúra cievnej steny je budovaná z kolagénu. Ide o špeciálny typ kolagénu, no telo si naše kolagény rozloží na aminokyseliny a vie si z nich podľa potreby opätovne zložiť rôzne typy kolagénov. Cievy budú pevnejšie, pružnejšie a zdravšie.

Môžem užívať Werbea kolagén v prípade, že užívam lieky na sklerózu multiplex?

Nie len, že môžete, no odporúča sa to. Budete sa cítiť lepšie, mať viac energie a silnejšie telo. Odporúčame striedať BEAUTY a POWER collagen.

Ktorý kolagén je vhodnejší pre človeka s vysokým krvným tlakom a s vyoperovanou štítnou žľazou?

Výber kolagénu závisí na tom, aké výsledky chcete dosiahnuť. Pri vysokom krvnom tlaku je vhodné zlepšenie stavu ciev, čo poskytuje každý náš kolagén. V prípade, že chcete dosiahnuť celkové zlepšenie zdravotného stavu, odporúčame striedať POWER a BEAUTY collagen.

Je užívanie kolagénu Werbea vhodné pre 9 - ročné dievčatko, ktoré má zväčšený kolenný kĺb?

Užívanie kolagénu je vhodné aj pre deti, no je nutné znížiť dávku na cca 1/4 - 1/3 z odporúčanej dennej dávky. POWER collagen pomôže pri problémoch s chrupavkou, väzivom, či svalmi a preto veľmi záleží na tom, aký konkrétny problém dievčatko má.

Je pri užívaní MCT oil + dôležitý čas, kedy sa prípravok užíva? Vhodnejší je ráno nalačno, alebo pred tréningom, či inou pohybovou aktivitou?

Vzhľadom na charakter produktu (mastné kyseliny) je ideálne spojiť ho s jedlom. V zásade je MCT+ olej tzv. superpotravina. Aby sa efekt nárastu či regenerácie svalov prejavil naplno, je potrebná fyzická aktivita. Rovnako pre maximalizáciu efektu chudnutia sa odporúča aspoň mierny pohyb a redukciu príjmu sacharidov. Samotnou konzumáciou MCT + oil určite nečakajte zázraky počas redukcie hmotnosti. Pohyb ale nie je nevyhnutný pre dodanie energie pre telo a mozog a pre antimikrobiálny účinok.

Je vhodný MCT + oil pre osobu, ktorá má problémy so štítnou žľazou, užíva lieky a nemá dobré pečeňové testy?

MCT + oil môže pomôcť s regeneráciou pečene pri dlhodobejšom užívaní. Nemá však žiaden zásadný účinok na štítnu žľazu.

Od akého veku sa môže užívať High Power Amino?

V prípade, že osoba aktívne športuje a trénuje, môže začať užívať produkt High Power Amino od 15. – 16. roku života. Keď má však telesnú hmotnosť pod 50 kg, denná dávka sa odporúča znížiť na polovicu odporúčanej dávky. 

Je vhodné užívanie produktu MCT + oil počas dojčenia?

MCT+ olej sa neodporúča užívať do 6.mesiaca dojčeného dieťaťa, keďže pomáha rozpúšťať tukové usadeniny v tele. Dôsledkom toho sa môžu do krvného obehu matky uvoľňovať rôzne látky dlhodobo usadené v tukovom tkanive. 

Čím konkrétne ovplyvňuje rast a regeneráciu svalov produkt MCT+ oil?

MCT+ olej ochraňuje svalové bunky pred rozpadom pri a tiež po záťaži. Svaly neatrofujú, a tým podporuje ich rast. Znižuje sa množstvo svalových bielkovín, ktoré by sa využili ako zdroj energie, keďže olej sám poskytuje ľahšie dostupnú energiu. Chróm urýchľuje vstrebávanie glukózy do buniek a tým zmierňuje únavu svalov. Výsledkom je lepšia regenerácia tkanív.

Čo znamená „aktivácia čiastočnej ketózy“ ?

Jednou z vlastností MCT oleja je, že v KETO diéte môže eliminovať časté nepríjemné vedľajšie účinky – únava, slabosť, bolesť hlavy. MCT olej rýchlejšie navodzuje produkciu ketónov, dodá energiu, telo je silnejšie, zachováva sa svalová hmota, ktorá sa často stráca pri KETO diéte. Je preto pre tento typ diéty veľmi vhodný.

Je možná kontraindikácia medzi vašimi produktmi a astmou?

Pre astmatikov sú vhodné všetky ponúkané Werbea produkty. Ak je to astma spojená s alergiou, treba dať pozor na alergény. Ak je to astma spojená s histamínovou intoleranciou, treba vyskúšať a sledovať sa, pretože to je veľmi individuálne.

Je MCT+ oil olej vhodný na detoxikáciu pečene?

MCT olej je primárne zdrojom na doplnenie energie, pomáha chudnúť a je perfektným palivom pre mozog. Sekundárne je výborný pri cvičení – napomáha budovať a regenerovať svaly, rovnako má účinok proti mikróbom (najmä antivírusový). Účinkov MCT + oil je niekoľko, no priamy vplyv na detoxikáciu pečene nemá preukázaný. Môže však pomôcť pri jej regenerácií.

 

Výber tovaru

Poradíte mi s výberom produktov?

Veľmi radi vám poradíme pri výbere doplnkov výživy, progresívnych potravín a ďalšieho sortimentu, ktorý ponúkame na našej stránke. Stačí, ak sa obrátite na naše zákaznícke centrum telefonicky na našej infolinke +421 948 938 717, alebo mailom na adrese [email protected]. Môžete nás tiež kontaktovať prostredníctvom messengera, či instagram chatu. Radi vám odpovieme na všetky vaše otázky. Množstvo informácií o produktoch nájdete aj na našom Werbea webe alebo na našom Werbea blogu.

Kde získam informácie o dostupnosti vypredaných produktov?

Dostupnosť produktov, ktoré nie sú aktuálne skladom, vám radi overíme na [email protected], alebo telefonicky na našej infolinke +421 948 938 717.

Sú ceny produktov rovnaké v predajniach aj v e-shope?

Áno, ceny produktov máme rovnaké v partnerských predajniach, aj v e-shope. Neplatí to však v prípade výpredajových zliav, ktoré sú platné len pri nákupe v e-shope. Ak si chcete kúpiť akciový tovar vo výpredaji, odporúčame vám vytvoriť si objednávku v e-shope.

 

Registrácia a objednávací proces

Musím sa pri nákupe tovaru registrovať?

Registrácia nie je nutná, stačí ak vyplníte objednávkový formulár. Je však výhodou mať registrovaný účet, v ktorom môžete sledovať stav vašej objednávky a získate ďalšie benefity nášho vernostného programu.

Prečo sa mi nedarí prihlásiť do môjho konta?

Jedným z dôvodov môže byť, že zadávate zlé heslo, alebo ste registrovaný prostredníctvom iného e-mailu. Ak sa vám nedarí prihlásiť do vášho účtu, kontaktujte našu zákaznícku podporu prostredníctvom mailu: [email protected], alebo telefonicky na našej infolinke +421 948 938 717.

Dá sa u vás objednať tovar aj telefonicky?

Ak sa vám nedarí vytvoriť objednávku na webovej stránke www.werbea.com, zavolajte na číslo +421 948 938 717 a radi vám pomôžeme s objednaním tovaru telefonicky.

Kde zistím stav mojej objednávky?

Svoju objednávku viete sledovať po prihlásení sa do vášho účtu na webovej stránke Werbea. Ak nemáte vytvorený účet, môžete kontaktovať našu zákaznícku podporu, ktorá vám sprostredkuje informácie o vašej objednávke.

Ako môžem zrušiť alebo zmeniť objednávku?

Zmeny v objednávkach môže vykonať len náš zákaznícky servis, preto ak vám objednané položky nevyhovujú, urýchlene nás kontaktujte na našej infolinke +421 948 938 717 alebo nám napíšte na [email protected] Rovnako to platí aj pre zrušenie objednávky. Ak je však objednávka už vyexpedovaná, nie je možné do nej zasahovať. V prípade, že chcete nejaký z produktov vrátiť či vymeniť, kontaktujte našu zákaznícku podporu.

 

Doručenie a platba tovaru

Kedy mi bude doručený balík?

Balíky odosielame do 24 hodín od vytvorenia objednávky. Naši zazmluvnení prepravcovia garantujú dodanie vašej objednávky už na druhý deň. Počas sviatkov či veľkých výpredajov však nemôžeme garantovať odoslanie do 24 hodín. Balíky expedujeme v najbližšom možnom termíne a následne je v kompetencii prepravnej spoločnosti, v akom termíne balík počas sviatkov vzhľadom k vyťaženosti doručí.

Doručujete objednávky aj cez víkend?

Niektorí z prepravcov vám vedia doručiť zásielky aj v sobotu. Aktuálny zoznam prepravcov nájdete v sekcii Platba a Doprava.

Aké sú možnosti dopravy a doručenia tovaru? Aká je cena prepravného?

Zoznam aktuálnych prepravcov a cien nájdete v sekcii Platba a Doprava.

Môžem si v sídle firmy Werbea nakúpiť tovar aj bez objednávky?

Na výdajnom mieste je možné zakúpiť najpredávanejšie produkty z nášho e-shopu. Aktuálnu ponuku vám radi overíme, stačí ak nám pošlete správu na [email protected], alebo zavoláte na našu infolinku +421 948 938 717.

Platí sa za prevzatie objednávky v sídle firmy nejaký poplatok?

V prípade, že objednávku zaplatíte vopred, nebude vám účtovaný žiadny poplatok. Ak plánujete objednávku zaplatiť v hotovosti alebo kartou až na predajni, administratívny poplatok je 1€.

Doručujete zásielky aj do iných krajín ako na Slovensko?

Objednávky vytvorené na stránke www.werbea.com doručujeme v rámci celej EÚ. Taktiež vieme doručiť objednávky mimo EÚ, stačí ak nám pošlete správu na [email protected], alebo zavoláte na našu infolinku +421 948 938 717.

Kde môžem sledovať svoju zásielku?

Po odoslaní zásielky z nášho skladu obdržíte informačný e-mail s číslom zásielky. Následne viete sledovať stav vašej zásielky priamo na stránke vybraného prepravcu.

Aké sú možnosti platby?

Hotovosťou/kartou v sídle firmy - Akceptujeme karty Visa, Visa Electron, Maestro a MasterCard.

Platba na dobierku - Tovar zaplatíte prepravcovi v hotovosti alebo kartou pri prevzatí zásielky na vami uvedenej adrese. Administratívny poplatok za platbu na dobierku je 1€.

Platba kartou online - Svoju objednávku môžete zaplatiť kartou, ktorá má povolené platby na internete. Ide o pohodlný a bezpečný spôsob bezhotovostnej platby. Aktuálne prijímame platobné karty VISA, VISA Electron, Maestro a MasterCard.

Bankovým prevodom - Platbu za tovar môžete realizovať aj prostredníctvom online bankovníctva. Na vašu e-mailovú adresu pošleme informácie potrebné pre uskutočnenie platby cez elektronické bankovníctvo. Platbu môžete vykonať do 3 dní od vystavenia objednávky. Nezabudnite vyplniť všetky potrebné údaje, najmä variabilný symbol, inak sa môže proces predĺžiť. Tovar vám odošleme až po zaevidovaní platby na našom účte.

 

Reklamácia a vrátenie tovaru

Kuriér mi priniesol viditeľne poškodený balík. Čo mám robiť?

V prípade, že vám kuriér donesie poškodený balík, odporúčame ho nepreberať a spísať s ním reklamačný protokol. O škode nás bude informovať prepravca a následne vám odošleme balík ešte raz.

V mojej objednávke je poškodený produkt/chýba produkt alebo sa v nej nachádza produkt, ktorý som si neobjednal/a. Čo mám robiť?

Ak máte akýkoľvek problém s objednávkou (poškodený tovar, chýbajúci produkt, zaslaný nesprávny tovar) neváhajte sa čo najskôr obrátiť na našu zákaznícku linku. Žiadosť nám zašlite na mail: [email protected] s priloženými fotkami balíka a jeho obsahu, alebo zavolajte na našu infolinku +421 948 938 717. Vašu žiadosť budeme riešiť počas pracovných dní, a to v priebehu niekoľkých hodín.

Chcem vymeniť zakúpený tovar. Ako mám postupovať?

Pokiaľ vám nepoužitý produkt z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, radi vám ho bezplatne vymeníme do 14 kalendárnych dní. Žiadosť o výmenu nám, prosím, pošlite na [email protected], alebo zavolajte na našu infolinku +421 948 938 717. Výmenu tovaru realizujeme formou výmenného balíka. To znamená, že je potrebné zabaliť tovar do pôvodného obalu, prípadne tak, aby sa nepoškodil pri spätnej preprave. Následne k vám príde kuriér so správnym balíkom a vy mu odovzdáte balík, ktorý chcete vrátiť. Výmena by mala prebehnúť do troch pracovných dní od obdržania vašej žiadosti, a to na adrese uvedenej v objednávke. Tovar nám, prosím, neposielajte poštou.

Chcem vrátiť zakúpený tovar. Ako mám postupovať?

Ak chcete produkt vrátiť, je možné ho nepoškodený zaslať do 14 kalendárnych dní späť. Pošlite nám ho na adresu: Werbea, s.r.o., Malinová 10, 811 04 Bratislava. Do obsahu balíka vložte tento formulár. Po prevzatí balíka vykonáme finančnú náhradu.

Chcem reklamovať alebo vymeniť zakúpený tovar. Ako mám postupovať?

Pokiaľ chcete produkt z akéhokoľvek dôvodu reklamovať, prosím, pošlite správu na [email protected], alebo zavolajte na našu infolinku +421 948 938 717. Bližšie informácie o možnostiach a spôsobe reklamácie nájdete na stránke reklamačný poriadok.

Môžem pri reklamácii/výmene tovaru vrátiť iba časť objednávky?

Samozrejme. Ak ste si objednali viac položiek v rámci jednej objednávky, pokojne môžete reklamovať alebo vrátiť len to, čo vám nevyhovuje.

Tovar som si objednal/a, no nebol mi doručený. Ako postupovať?

Ak ste objednávku neobdržali do 3 dní od jej vytvorenia, neváhajte nás kontaktovať na našej infolinke +421 948 938 717, alebo nám napíšte na [email protected]

 

Veľkoobchodná spolupráca

Ako môžem nadviazať veľkoobchodnú spoluprácu?

Spoločnosť Werbea ponúka možnosti veľkoobchodnej spolupráce. Tá vám, ako nášmu partnerovi zabezpečí hneď niekoľko benefitov, vrátane zvýhodnenej ceny nákupu. Viac o výhodách a možnostiach veľkoobchodnej spolupráce sa dozviete na našej stránke v sekcii Spolupráca. Ak máte ohľadom veľkoobchodnej spolupráce ešte viac otázok, môžete ich smerovať na e-mailovú adresu [email protected]